Zápisky z akce – Cesty přírodního včelaření

JB Akce
1

Ve čtvrtek 15. června proběhla v prostorech Domu U Beránka v centru Českých Budějovic přednáška a beseda – Cesty přírodního včelaření. Sešlo se nás tak akorát, abychom obsadili místa u kulatého stolu, v jehož centru se vyjímaly plásty panenského díla v polo-rámcích Warré. Za doprovodu prezentace fotek jsme se věnovali zejména tématům: Význam včel pro… Pokračuj ve čtení »

Beseda U Beránka – Cesty přírodního včelaření

JB Akce
0

Pozvánka na přednášku a besedu: Cesty přírodního včelaření Kdy: 15. června 2017 od 19 hodin Kde: U Beránka, České Budějovice – web Program: Beseda o přírodním chovu včel určená pro každého, kdo si o životě včel a přesahu do života člověka přeje dovědět více. Nebude chybět degustace letošního divokého plástového medu.

Rojochyt pokračování

JB Přirozené včelaření
0

Rojochyt (en. baithive) není „roják“ nebo kartonová krabice, do které se setřásá roj zavěšený na větvi stromu. Rojochyt slouží k nalákání roje a to bez jakékoli asistence včelaře v době rojení. Včelař však musí znát přání místních včelstev a postavit takovou bedýnku, aby odpovídala dutině, kterou by si včelí rodina nejraději zvolila za svůj nový domov. Taková… Pokračuj ve čtení »